Категорії

Глибокі сніги

Зима поступово набирає обертів. Сибірський антициклон суттєво вплинув на погоду нашого регіону. Стабільно продовжується знижуватися температура повітря. Вночі при радіаційному вихолодженні вона знижувалася до 10-15° морозу. Але такий мороз зовсім не страшний озимині. Адже природа дбайливо подбала про неї, перед похолоданням надійно вкривши озимину білою пухнастою ковдрою товщиною 28-30 см. Температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимини всього лише 2.0° морозу при критичній температурі вимерзання -17°. Останній раз глибокі сніги спостерігалися взимку 1986-1987 рр, коли висота снігу досягала 57 см. Старі люди казали, що  глибокі сніги на врожай. Тож маємо надію.

Надалі холодна погода збережеться до кінця робочого тижня. 24-25 січня прогнозується пік холоду з нічними похолоданням до 17-20 ° морозу.  На вихідних очікується послаблення морозів до -10…-15° вночі, вдень -2…-7°. Можливі слабкі опади.

Звертаємо  увагу на великі маси снігу на балконах, і дахах будинків, інших спорудах, які із  послабленням морозу нестимуть небезпеку, тому  краще  вже зараз очистити поверхні від снігу.

Радіаційний фон у м.Золотоноша на 8 годину ранку становив 11 мікрорентген на годину, що в межах природного фону.

До відома: за кліматичними даними середній температурний фон на 24 січня становить -7.2° морозу, на цю дату найвища температура повітря +9.8° тепла відмічалася у 1993 році, найнижча – -33.9° морозу у 1963 році.

 Атмосферний тиск у межах норми 759 мм ртутного стовпчика, далі продовжує рости.  Відносна вологість повітря вдень 60-65%.

 

 

Валентина Рибак,

             начальник метеостанції Золотоноша

 

 

 

Повернутись