Категорії

Діти – переселенці зі Сходу мають отримувати доступну медичну допомогу - дружина Президента України

   Дружина Президента України Марина Порошенко виступає проти існування закритих лікарень для номенклатури і вважає, що сьогодні прийшов час реформи подібних установ. Про це вона заявила під час відкриття багатопрофільного дитячого стаціонару у Державній науковій установі «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини».

   Марина Порошенко підтримала рішення про те, що відтепер ця установа стає відкритою і доступною для обстеження, діагностики та лікування тих, хто його потребує.

   «Україна потребує нової соціальної політики. Реформа медицини, її доступність є дуже важливою для всіх громадян», - наголосила дружина Президента.

   Як лікар за освітою, Марина Порошенко оглянула приймальне відділення, палати стаціонару, операційне та реанімаційне відділення дитячого стаціонару.

   Разом з колективом медичної установи дружина Глави держави виступила з ініціативою, щоб поліклініка та лікарня на безкоштовній основі приймали дітей - переселенців зі Сходу України.

   Марина Порошенко розповіла про свої враження від відвідин таборів переселенців та спілкування з дітьми, що змушені були виїхати з Луганської та Донецької областей. «Ці діти, як правило, потребують психологічної допомоги і медичного огляду, багато з них мають хронічні хвороби. Держава повинна забезпечити їм доступ до медицини», - підкреслила Марина Порошенко.

   Вона вважає доцільним медичний огляд всіх переселенців, що були змушені виїхати зі Сходу, в першу чергу дітей.

   Директор Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Дмитро Дячук повідомив, що колектив медичної установи вирішив спрямувати на допомогу переселенцям свою одноденну зарплату - 165 тисяч гривень.

   За словами Дмитра Дячука, розроблено програму мобільних бригад лікарів - спеціалістів медустанови, які виїдуть до таборів переселенців у Київській області та будинків, де вони розселені, для проведення консультацій і профілактичних оглядів дітей.

   Контакти таборів та волонтерів, що опікуються проблемами переселенців, передала лікарні Уповноважений Президента з врегулювання ситуації на Сході Ірина Геращенко, яка разом з Мариною Порошенко відвідала медустанову. Вона також підтримала ініціативу колективу лікарні про надання безкоштовних послуг дітям переселенців.

   «Ненормально, що ми мали закриті лікарні. Добре, що нова влада прийняла рішення про можливість лікування у «Феофанії» наших важкопоранених вояків, і логічним кроком виглядає допомога в подібних медичних установах і переселенцям», - наголосила Ірина Геращенко.

 

Повернутись