Категорії

На завершальному етапі парламентська виборча кампанія

   З 28 серпня 2014 року триває виборчий процес з підготовки проведення позачергових виборів народних депутатів України, які відбудуться 26 жовтня, а результати волевиявлення українців повинні бути встановлені не пізніше 10 листопада.

  За змішаною системою виборів, (пропорційно-мажоритарною), виборці обиратимуть за двома виборчими бюлетенями, з яких один – пропорційний, тобто партійний, інший – мажоритарний, тобто персональний. У першому бюлетені буде список політичних партій, а в другому список громадян – кандидатів у народні депутати.

   На даному етапі триває передвиборча агітація, яка закінчиться о 24 годині 24 жовтня. До 21 жовтня кожен виборець міг ознайомитись із попереднім списком виборців на своїй виборчій дільниці і при потребі звернутись до дільничної виборчої комісії або у відділ ведення Державного реєстру виборців щодо внесення відповідних змін. Якщо з певних причин виборець не встиг подати заяву до 21 жовтня, то ще залишається можливість звернутися в районний суд, який має право прийняти таке звернення до 23 жовтня. Заяви, подані після зазначених строків, згідно виборчого Закону залишаються без розгляду.

   Виборці, які у день проведення голосування перебувають поза межами населеного пункту де проживають мали право до 21 жовтня 2014 року звернутися до відділу реєстру виборців та отримати посвідчення (відкріпний талон) для голосування на іншій виборчій дільниці де перебуватимуть у день голосування. Варто зазначити, що окрім паспорту громадянина України, для отримання зазначеного відкріпного посвідчення виборцю потрібно також, надати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.          

   Для переселенців із зони АТО діє спрощена система: виборцю достатньо заповнити типову форму заяви та пред’явити паспорт. Але одночасно діє також, обмеження: у разі зміни місця проживання громадянин зможе взяти участь у голосуванні тільки за депутатів, які включені до партійних списків, тобто отримає лише один бюлетень і не братиме участь у виборах за мажоритарного кандидата. Це обумовлено необхідністю подолання такого соціального зла, як "виборчий туризм".

   Тим виборцям, які не здатні пересуватися самостійно, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров'я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п'ятниці перед днем голосування.

   26 жовтня 2014 у день виборів голосування проходитиме з 8.00 до 20.00.

   Підрахунок голосів на кожній виборчій дільниці почнеться відразу ж по завершенні часу, відведеного для голосування. Після підрахунку протокол голосування буде направлений до відповідної окружної виборчої комісії. Результати голосування в межах кожного одномандатного округу повинні бути встановлені не пізніше 15-ти днів з дня виборів, після чого передані в ЦВК.

   Результат голосування буде повідомлений виборцям відразу ж після встановлення, а протягом п'яти днів опублікований в урядових газетах.

 

 

За інформацією відділу регіональної та інформаційної політики апарату Золотоніської райдержадміністрації

Повернутись