Категорії

На Золотоніщині проходить належна підготовка до позачергових виборів народних депутатів України

   20 жовтня 2014 року в райдержадміністрації відбулась нарада з питань організації забезпечення належних умов роботи відповідних виборчих комісій та обладнання приміщень для проведення позачергових виборів до Верховної Ради України.

   Значну увагу присутні приділили питанню створення належних умов для роботи та сприяння діяльності відповідних виборчих комісій, інших суб’єктів виборчого процесу. Також розглянули проблему забезпечення комісій приміщеннями, транспортними засобами, засобами зв’язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою; дотримання належного громадського порядку, охорони виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації.

   За інформацією начальника відділу регіональної та інформаційної політики апарату райдержадміністрації Ірини Тернової, для забезпечення означених завдань прийнято райдержадміністрації від 26 вересня 2014 року № 81 «Про підготовку та проведення позачергових виборів до Верховної Ради України в районі», затверджені відповідні заходи та склади робочих груп.

   13 жовтня 2014 року ДВК отримали виборчу документацію (печатки ДВК, нормативно-правові документи, списки виборців, іменні запрошення).

   З метою надання допомоги головам виборчих дільниць з правових основ проведення виборів, відділом юридичного забезпечення апарату райдержадміністрації надають безкоштовні юридичні консультації.

   Такі ж юридичні консультації надаються і працівниками юстиції. При міськрайонному управлінні юстиції діє громадська приймальня з надання безкоштовної юридичної допомоги громадянам з питань виборчого законодавства.

   Для підвищення правової культури виборців на сторінках районної газети та в передачах районного радіомовлення діє рубрика „До уваги виборців”.  

   Редакцією газети «Вісник Золотоніщини» створено рівні умови для співпраці з кожним кандидатом у депутати та політичною партією.

   У номерах газети «Вісник Золотоніщини» висвітлюються публікації політичної тематики. Для цього запроваджено рубрики «Політична агітація», «Політична реклама», «Думка політика». Були опубліковані матеріали консультаційно-юридичного змісту.

   По районному радіомовленні також висвітлюється питання щодо роз’яснень основних положень виборчого процесу, а саме: права виборців, про створення виборчих дільниць, порядок голосування тощо.

   Органи виконавчої влади району та органи місцевого самоврядування тримають під контролем підготовку до виборчої кампанії 26 жовтня 2014 року.

   Виконкомами сільських рад затверджено перелік приміщень, придатних для проведення публічних заходів передвиборчої агітації.

   У районі створено 56 виборчих дільниць. На даний час проаналізовано стан матеріально-технічного забезпечення всіх дільничних виборчих комісій згідно вимог Центральної виборчої комісії. Кожна виборча дільниця забезпечена необхідними приміщеннями для роботи, засідань та голосування виборців. З цією метою використані приміщення сільських будинків культури, місцевих навчальних закладів, адмінбудинків підприємств, організацій та установ, розміщених на території сільських рал.

   Органами місцевого самоврядування належним чином організоване зберігання виборчих скриньок для голосування, тому на даний час всі виборчі дільниці забезпечені стаціонарними та переносними скриньками.

   Працівники райдержадміністрації, закріплені за ДВК, тримають на постійному контролі стан підготовки виборчих дільниць до проведення виборів та їх матеріально-технічне забезпечення.

   З особливостями законодавчого забезпечення виборів присутніх ознайомила начальник відділу Державного реєстру виборців Ганна Чирва. Вона ознайомила присутніх із процедурою уточнення попередніх списків виборців, передачею заяв та ксерокопій документів громадян до реєстру, тимчасовою зміною місця голосування переселенців з АР Крим та м. Севастополь; закликала голів сільських рад надати інформацію про тих виборців, які не мають дозволу голосування за місцем перебування, але є людьми похилого віку, та сприяти ДВК наданню виборцям, які внесені до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я, не здатні пересуватися самостійно, голосувати за місцем їх перебування.

   Про питання забезпечення телефонним зв’язком доповідав заступник начальника цеху телекомунікаційних послуг № 5 Черкаської філії ПАТ «Укртелеком» Вілерій Корж.

   Також було порушено питання про належну охорону виборчих дільниць. Представник Золотоніського МВ УМВС Станіслав Шинкаренко повідомив, що під час виборчого процесу будуть цілодобово чергувати міліціонери. Але, враховуючи кадрову проблему у зв’язку з ситуацією у країні, закликав до співпраці місцеві громадські організації самооборони.

   Про правила пожежної безпеки доповів представник РВ УМНС України в Черкаській області Юрій Денисенко. Він зосередив увагу присутніх на вимозі наявності вогнегасників (не менше, ніж на 5 л).

   Паралельно з парламентськими виборами 26 жовтня відбудуться вибори сільського голови с.Гельмязів.

   Підбиваючи підсумки наради, керівники району зазначили, що весь комплекс робіт із підготовки до виборів має бути завершений вчасно.

 

 

За інформацією відділу регіональної та інформаційної політики апарату Золотоніської райдержадміністрації

Повернутись