Категорії

Освячено купол храму-каплиці святого Луки

   10 лютого на території центральної районної лікарні відбулася духовна подія – освячено купол та накупольний хрест, які невдовзі піднесуться над церквою святого Луки. Архієрейський чин освячення здійснив митрополит Черкаський та Чигиринський Української православної церкви Київського патріархату владика Іоан.

   Небагато часу збігло відтоді, як торік наприкінці жовтня тут було встановлено хрест та обговорено наміри спорудити церкву. Тоді ініціаторів і натхненників об’єднувало прагнення до того, щоб постали нові престоли в час відродження духовності та державності. Бажання настільки сильне і угодне Богові, що швидко з’явилися благодійники і меценати. Їхнім коштом із сучасних матеріалів зведено стіни й склепіння каплиці. Вона буде білою, щоб нагадувати про чистоту людської душі й операційної палати, у якій за земного життя рятував тіла пацієнтів святитель Лука. Черкаська фірма «Лад» виготовила купол, доставили і зберігали його в ПАТ «Продтовари».

  Про народження церкви з радістю говорив священик Золотоніської парафії Благовіщення Української православної церкви Київського патріархату отець Олександр. З щирими словами звернулися до всіх учасників освячення церковного представники місцевої влади та представники громади, які вітають відродження української церкви – тієї, що у найважчі часи залишається з народом, підтримує його прагнення до вільного й благочестивого життя на своїй землі, у незалежній соборній державі. Кожен, хто прийшов до майбутнього храму святого Луки, мав можливість прикластися до сяючого хреста, який у цей же день піднявся над куполом.

   Цю подію прокоментував священик Олександр Косенко: - Перш за все хочу подякувати Господу Богу, що він явив свою милість, і на нашій землі є Українська православна церква Київського патріархату. Церква, яка молиться за своїх захисників, яка служить інтересам України. Хотів також подякувати Олексію Ярошу, який у цей надзвичайно складний час , звернув увагу на церкву і допомагає зводити храм святителя Луки. Зараз люди витрачають свої кошти й ресурси на різні потреби, але ми пам’ятаємо, що без духовності не буде нічого. Без Бога ні до порога. Хай Господь і надалі допомагає нашій Україні збудувати свою православну церкву, тоді наша держава буде процвітаючою, сильною, дійсно незалежною.

 

Наш кор.

Повернутись