Категорії

Президент обговорив з Міністром закордонних справ Італіі перспективи міжнародної підтримки України

  Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Міністром закордонних справ Італії Федерікою Могеріні.

   У ході зустрічі відбувся обмін думками щодо поточної ситуації в Україні та перспектив допомоги Італії на міжнародній арені зусиллям Києва владнати ситуацію на Сході країни.

   Також обговорювались перспективи міжнародної участі у відновленні інфраструктури Донбасу після звільнення від бойовиків.

   Президент України привітав Міністра Могеріні із початком головування Італії в Раді ЄС та висловив сподівання, що воно сприятиме Європейській інтеграції України. При цьому П.Порошенко повідомив, що в Україні триває активна підготовка до ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС та програми її імплементації.

   Глава держави висловив сподівання, що Італія докладатиме максимум зусиль для прискорення процесу ратифікації країнами-членами ЄС Угоди про асоціацію та підтримки України у складній внутрішній ситуації.

  Президент наголосив, що підтримка з боку ЄС вкрай важлива для України, яка зараз не тільки бореться за свою незалежність, але й відстоює прагнення до європейського майбутнього. Петро Порошенко також назвав вкрай важливими «сильні сигнали підтримки України» з боку Італії у «Великій сімці». Президент високо оцінив зусилля Німеччини та Франції, які дозволили сформувати так звану «Нормандську четвірку», за участі також Росії, але й висловив думку, що міжнародний вплив міг би бути значно сильнішим, якщо б до Німеччини та Франції долучилися Італія та Великобританія.

  Ф.Могеріні зазначила, що Уряд Італії підтримує зусилля української влади, спрямовані на врегулювання кризи. Вона також запевнила у підтримці з боку країн Середземноморського басейну – членів ЄС.

  «Ми підтримуємо Ваш мирний план. Ми застосуємо весь наш вплив та всі можливості, щоб досягти врегулювання в регіоні, включаючи двосторонні контакти», - заявила Міністр.

  Глава МЗС Італії наголосила: «Ми відчуваємо виклики, які постають не тільки в Україні, але й у відносинах між ЄС та Росією». Вона повідомила про намір обговорити це під час її візиту в Москву, куди вона відбуде після Києва.

Повернутись