Категорії

Про підсумки розвитку аграрного сектору економіки Золотоніського району в 2016 році

Золотоніщина завжди була і залишається аграрною.

В сільському господарстві району працює близько 8% населення і в той же час виробляється валової продукції на суму 838,7 млн.грн. або 7,8% від загальнообласного обсягу валової продукції. При цьому показнику район четвертий в області, в тому числі по продукції рослинництва перший, тваринництва третій.

2016 рік став визначальним в галузі рослинництва. Значно виросли об’єми виробництва зерна, соняшнику, сої, картоплі, овочів.

За показниками урожайності ранніх зернових культур район п’ятий в області, озимої пшениці третє. Її зібрано 69 тис. тонн при урожайності 57,7 ц/га це дає можливість повністю задовольнити продовольчі потреби району та створити міцний торговий потенціал.

Наближається до завершення збір пізніх зернових культур. урожайність кукурудзи в 83,4 ц/га дозволить зібрати близько 300 тис. тонн зерна. Показник урожайності зернових культур в 67,3 ц/га значно перевищує середньо обласний і є третім серед районів.

Золотоніщина займає одне з перших місць по урожайності соняшника 28,3 ц/га і лідирує по урожайності сої – 27 ц/га.

Завдяки впровадженню прогресивних технологій вирощування та репродукції зрошувальних систем урожайність картоплі досягла 456 ц/га.

Є чим похвалитись в переддень свята і тваринникам. В сільськогосподарських підприємствах утримується п’ята частина поголів’я ВРХ та четверта поголів’я свиней. Поголів’я птиці перевищує 305 тис.голів.

Середньодобовий надій молока на фуражну корову сягає 19,9 кілограмів. Щоденно на переробні підприємства надходить більше 150 тонн Золотоніського молока. За 10 місяців на корову надоєно 5967 кілограмів.

Господарствами району реалізовано на забій худоби і птиці 10,2 тис.тонн, а виробництво досягло 11 тис. тонн.

На 100 га сільськогосподарських угідь вироблено 181 ц м’яса та 807 ц молока.

Такі показники роботи основних галузей сільськогосподарського виробництва  викликають почуття глибокої поваги до простих трудівників полів і ферм, спеціалістів і керівників господарств.

Міцного вам всім здоров’я, здійснення задумів і нових трудових перемог.

Повернутись