Категорії

Сторінки минулого не треба забувати ніколи

Щороку, 11 квітня ми з болем у серці згадуємо страхітливі мури концтаборів, розташованих на території України: «Сирецький», «Бабин Яр», «Дарницький», в яких за роки війни загинуло понад 12 млн. людей із 30 країн світу. В цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.

Вшанували в’язнів фашистських концтаборів і на Золотоніщині. В Меморіальному парку міста Золотоноша керівники району та міста, представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, представники ветеранських організацій, громадськість, військовослужбовці хвилиною мовчання вшанували пам’ять  усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло… Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам фашистських переслідувань.

Також впродовж квітня в загальноосвітніх навчальних закладах району відбудуться виховні години, уроки мужності, уроки пам’яті, тематичні лінійки на тему «Жертви нацистського терору», відбудуться екскурсії до музеїв. В бібліотеках організовано тематичні книжково-ілюстровані виставки фотодокументів на тему «Нацистські табори смерті».

Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують минуле з болем. Сльози навертаються на очі сьогоднішніх ветеранів, а в серцях відлунює тривожне «головне, щоб це більше не повторилося!», «Щоб не повторилося ніколи!».

Повернутись