Категорії

Учні Золотоніщини зустрічали у себе в гостях прикордонників із Оршанця

   Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні ж вона на всіх одна — війна, хоч як би ми її не називали. Хтось бере у руки зброю і йде захищати рідну землю, а хтось допомагає фізично, фінансово чи морально. В прагненні підтримати наших відважних вояків єднаються і дорослі, і діти. Так у багатьох населених пунктах Золотоніського району, щоб підтримати своїх героїв-земляків, організовують щирі, по-родинному теплі зустрічі.

   10 грудня в актовому залі Вознесенської ЗОШ І- ІІІ ступенів за ініціативи колишнього працівника Навчального центру Державної прикордонної служби України «Оршанець» імені І.Ф. Момота Миколи Карпича та голови села Віктора Денисенка була влаштована зустріч учнів місцевої школи, Богуславецького НВК, Пальмірської та Кропивняської ЗОШ І-ІІІ ступенів, з вокально-інструментальним ансамблем цього центру.

   У рамках зустрічі прикордонники виконали пісні, народжені у період між боями, розповіли учням про військові будні, поспілкувалися.

   Пам'ять про всіх тих, хто загинув під час антитерористичної операції, було вшановано хвилиною мовчання.

   Прикордонники запропонували для перегляду документальний фільм про начальника мотоманевреної групи полковника Ігоря Момота, керівника Навчального центру ДПСУ. Це відео було відзняте в середині березня. Солдати разом з командиром вирушають на охорону східних кордонів України. Для Ігоря Момота так починалася друга у його житті війна. За плечима вже був Афганістан. Він мав право залишитися вдома, але не зміг залишити своїх вихованців. 11 липня, в Луганській області терористи з установки "Град" обстріляли позиції прикордонників, внаслідок чого загинули четверо військовослужбовців, в тому числі заступник начальника Східного регіонального управління полковник Ігор Момот.Указом Президента України Петра Порошенка присвоєно ім’я генерал-майора Ігоря Момота Навчальному центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби. Не можна було стримати сліз, коли Ігор Момот цитував слова із вірша Т.Г. Шевченка «В казематі»:

Та неоднаково мені,

Як Україну злії люде

Присплять, лукаві, і в огні

 Її, окраденую, збудять...

Ох, не однаково мені…

   Учні переглянули відео про візит Президента України до Навчального центру Державної прикордонної служби України «Оршанець» імені І.Ф. Момота у листопаді 2014 року. Петро Порошенко на базі мобільного прикордонного загону, перевірив готовність підрозділів Держприкордонслужби до виконання завдань в зоні АТО і відзначив високу підготовку прикордонників до виконання військового обов’язку.

   Прикордонники організували вітальний концерт, на якому звучали пісні про Україну, родину, кохання, а також гімн Оршанця. Слухачі зачаровано слухали мужні і ліричні виступи трьох Сергіїв - Скорохода, Гренадира, Кузьміна – та ніжної і романтичної Таїсії Дяченко. Між виступами ансамблю ведуча зверталася до присутніх із теплими словами привітань та побажань.

   Тема цієї зустрічі – мужність українських військових та добровольців, їх вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні.

   Від учнів Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів слово взяв президент ДШО «Берегиня» Скорик Богдан та висловив глибоку вдячність та шану прикордонникам за їхню мужність, за силу волі і витривалість. Учитель української мови, активний волонтер нашої школи Гончар С.Д. подарувала прикордонникам вишитий рушник із дитячими малюнками на ньому.

   Вихованець Кропивнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дмитро Стадник у подарунок виконав пісню «19 лет», яку не можна було сприймати без сліз та болю в душі, а учень Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Владислав Жук своєю піснею «Україні» ще раз підкреслив красу рідної України та віру в її щасливу долю.

   Насамкінець учні вручили прикордонникам квіти та передали подарунки для військовослужбовців до дня Святого Миколая, які зібрали волонтерські загони цих навчальних закладів. Всім військовим України, які захищали свою Батьківщину і виборювали її цілісність, учні побажали миру і злагоди, швидкої перемоги.

   Проведений захід сприяв вихованню у сучасної молоді патріотизму, розуміння єдності та цілісності України, почуття особистої відповідальності за долю держави й українського народу, формуванню готовності служити Батьківщині своєю працею та стати на захист Вітчизни.

Повернутись