Категорії

Увічнення пам’яті героя

                                                                       Герої не вмирають і не вмруть,

                                                                               героїв пам’ятатимуть віками.

                                                                               Їм і їх славі – шану віддають.

                                                                               Ми голови схиляємо перед вами.

Герою сучасності, нашому землякові Назару Крупці був присвячений захід, що проходив у Коробівці 23 вересня.

Минулого року на Золотоніщині започаткований обласний шашковий турнір пам’яті Назара Крупки. Шашки були пристрастю Назара, тому його вчителі, рідні ініціювали проведення турніру саме з цього виду спорту. За підтримки Золотоніської РДА, районної ради, Коробівської сільської ради, фізкультурного клубу «Колос», обласної федерації шашок торік, у таку ж пору, вперше пройшли ці змагання.

З українською гостинністю, у Коробівському НВК зустрічали всіх, хто завітав на захід. У актовій залі, яка вразила сучасним євроремонтом та інтер’єром, було розгорнуто тематичну виставку квітів до дня визволення Золотоніщини від фашистських загарбників. Композиції з квітів, які були зроблені учнями школи, захоплювали своєю неповторністю, креативністю та яскравістю поєднання кольорів осінніх квітів. Найменші ж вихованці порадували доробками з овочів та фруктів.

Розпочалася урочиста частина заходу зі розповіді ведучих Наталії Колос та Світлани Жигалової про випускника школи, коробівчанина Назара Крупку, який служив і загинув у зоні проведення АТО.

По духу і змісту життя Назар був борцем за справедливість. Він учасник двох майданів. Війна – це його вибір. Події осені 2013 року не змогли залишити осторонь хлопця. А вже 16 лютого 2015 року золотонісці провели добровольця Назара в АТО, де він захищав суверенітет нашої держави більше року в складі героїчного батальйону «Айдар».

На передовій він дбав про побратимів. Зусиллями власних рук і душі робив усе, аби воїни були доглянуті, ситі, добре одягнуті й озброєні. А головне, він забезпечував підтримку і кваліфікований правовий захист побратимам. Він ніс позитивні емоції, умів душевно підтримати, розрадити, розвеселити, підняти настрій, розвіяти безнадію. Назар наполегливо готувався до нелегкої і відповідальної снайперської справи. Та не судилося.

11 березня 2016 року, майже напередодні демобілізації, Назар Крупка загинув під Авдієвкою, під час мінометного обстрілу. Для кожного з нас, Назар – це образ гідного сина, захисника України. Як мало він прожив, але зробив безцінний внесок у життя багатьох людей.

Торік, 17 вересня на фасаді місцевої школи йому урочисто відкрили меморіальну дошку. Тепер Назару Крупці завжди буде 36 років. Усміхнений і привітний, він з чорного мармуру щоранку всміхається тим, хто переступає поріг школи.

Не дивлячись на біль втрати, час не зупинився. Життя йде, потрохи загоюється душевна рана. Але жодні слова співчуття не замінять теплої руки сина. Серце матері нестерпно болітиме і через рік, і через десять років.

Слова глибокої вдячності були сказані Тамарі Федорівні, цій мужній жінці, яка виховала справжнього героя, який не шкодуючи власного життя, захищав кордони України і виборював мир для всіх нас.

Далі була хвилина мовчання за всіма тими, хто увійшов у безсмертя. Саме для увічнення  пам'яті героя і проводиться шашковий турнір.

З привітаннями до гостей та учасників змагань звернулися голова Золотоніської райдержадміністрації Олександр Лісовий та голова районної ради Валерій Саранча. Керівники відмітили, що турнір проходить на честь героя-воїна надзвичайної мужності, який захищав східні кордони України і, що ми намагаємося бути достойними таких героїв та будувати таку країну, про яку мріяли такі, як Назар Крупка. Олександр Лісовий та Валерій Саранча висловили слова глибокої поваги мамі Назара – Тамарі Федорівні.

Після урочистої частини – гості, рідні, земляки поклали квіти до могили Назара.     

Отже, 48 любителів шашок стали учасниками ІІ обласного шашкового турніру пам’яті Назара Крупки. Це найбільш масовий обласний турнір з цього виду на Черкащині. Хоча слід зауважити, що цьогорічний чемпіонат Золотоніщини зібрав 54 учасників, про що із заздрістю говорять в інших районах не лише Черкаської області.

Понад 20 самих титулованих учасників, серед яких 4 кандидати в майстри спорту, прибули з Черкас, Сміли та Чигирина, а першорозрядниця Гончарова Катерина прибула аж із Кіровоградщини.

Змагання проходили за швейцарською системою в дев’ять турів, кожен з яких тривав 20 хвилин. Роботи суддям вистачало, оскільки відчувалась обмеженість у часі в зв’язку з розкладом переїзду  гостей з Правобережжя через міст на Дніпрі.

Одноосібну перемогу здобув першорозрядник із Черкас Олег Тулуманов. Друге і третє місця розділили представники Сміли першорозрядник Олександр Ібрагімов та найіменитіший серед учасників, минулорічний переможець турніру кандидат в майстри спорту Іван Науменко. За додатковими показниками, як і минулого року, став Олександр.

Організаторами було передбачено низку відзнак у декількох номінаціях. Серед 24 представників Золотоніщини, як і минулого року, переміг Григорій Луговський із Вознесенського. Друге місце у Миколи Кабанця із Новодмитрівки, на третьому – Олександр Волошин із Деньгів.

Серед жінок першою стала першорозрядниця Алла Гуменюк, на другому місці ще одна черкащанка – кандидат в майстри спорту Тетяна Метельницька. Третє місце поділили гостя з Кіровоградщини Катерина Гончарова та жителька Благодатного Віра Масюк.

З поміж школярів кращими були Авет Арутюнян із Золотоніської гімназії, учень Коробівського НВК Богдан Коломієць та Андрій Дахівник з Новодмитрівської школи. Крім них пам’ятні грамоти одержали першорозрядники В’ячеслав Занін та Олексій Сібякін, кандидати в майстри спорту Володимир Бондар і Микола Пилипенко, які зупинилися за крок до п’єдесталу та ветерани 75-річні першорозрядники Анатолій Коковський і Григорій Проценко із Черкас.

Нагороди переможцям і учасникам –  медалі, іменні грамоти вручали мама героя Тамара Федорівна Крупка та перший заступник голови РДА Володимир Миколайович Денисенко.

Додамо, що головним суддею змагань був кандидат у майстри спорту з шахів, призер Всеукраїнської спартакіади серед депутатів усіх рівнів, відомий в області і за її межами шахіст Іван Володимирович Малий.

 

Повернутись