Категорії

Заходи безпеки на воді

Золотоніська районна державна адміністрація спільно з Золотоніським РВ Управління ДСНС України у Черкаській області провели рейд по місцях масового відпочинку людей на воді вздовж річки Дніпро. Метою рейду було попередження та ознайомлення відпочиваючих з правилами відпочинку підчас купання та відпочинку біля води.

В ході рейду сектором цивільного захисту Золотоніської РДА Сергієм Диким спільно з представниками Золотоніського РВ Управління ДСНС України у Черкаській області Юрієм Денисенком та Володимиром Шкурком проведені профілактичні бесіди та роздані  пам’ятки з інформацією правил поведінки на воді   

Золотоніський РВ Управління ДСНС України у Черкаській області повідомляє, що з початку року на водних об’єктах зареєстровано 38 пригод, внаслідок яких 30 осіб загинуло, 35 осіб вдалось врятувати.

Золотоніська районна державна адміністрація наголошує, що найбільш корисний відпочинок влітку — це відпочинок на воді. Відпочиваючи на воді завжди треба пам'ятати про безпеку.

Вимоги безпеки у місцях масового відпочинку людей на водних об’єктах

Купання та масовий відпочинок людей дозволяється тільки у місцях масового відпочинку на водних об’єктах, визначених місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, згідно з Порядком обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2002 року № 264, за наявності паспорта пляжу та розгорнутого рятувального поста.

Людям, які відпочивають у місцях масового відпочинку на водних об’єктах, забороняється:

  - запливати за межу купання на акваторії, яку огороджено буями;

  - підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;

 - залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;

  - використовувати рятувальні засоби не за призначенням;

  - стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях, де невідомі глибина та стан дна;

  - розпивати спиртні напої і купатися в нетверезому стані;

  - організовувати у воді ігри, пов'язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;

  - забруднювати і засмічувати водні об’єкти та територію пляжів;

  - подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;

  - залишати без нагляду малолітніх дітей;

  - використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки;

  - використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторні плавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони;

  - приводити із собою собак та інших тварин.

Повернутись