Категорії

Де і як відпочиватимуть сільські діти

   Нещодавно відбулося засідання президії районної ради, на якому розглянуті питання про виконання районних програм. Найбільше уваги було прикуто до теми оздоровлення.

   Як доповідав головний спеціаліст відділу в справах сім’ї та молоді Олександр Даценко, тенденції погіршення здоров’я дітей зберігаються, тільки 20 відсотків юних громадян можна вважати здоровими, тому важливо забезпечити повноцінний та якісний відпочинок улітку. В районі планується надати оздоровчі та відпочинкові послуги 3977 дітям, що складе 96 відсотків від усієї школярської спільноти. 2077 із них мають оздоровитися, а 1900 – повноцінно організовано відпочити.

   У центрі уваги опиняться усі сироти, 44% інвалідів, 85% дітей з багатодітних малозабезпечених родин, 48% таких, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 78% тих, які перебувають на диспансерному обліку, 81% обдарованих і талановитих.

   У районному бюджеті на оздоровчі заходи передбачено 361,5 тисячі гривень, сільські ради планують надати субвенцію на суму близько 90 тис. грн.

   Працюватимуть заміські табори «Чапаєвець», «Гайдарівець» та «Придніпровський», які приймуть по три зміни тривалістю 21 день.

   Як повідомила в.о. начальника відділу освіти Тетяна Пономарьова, відкриються 34 пришкільні табори та 21 табір праці і відпочинку, 4 табори для дітей з девіантною поведінкою та 2 для обдарованих. У них відпочиватиме 2156 учнів. До всіх сільських рад надіслано листи з проханням фінансово підтримати пришкільні табори, де зроблено обґрунтовані розрахунки щодо потреби коштів. За її даними, на харчування сільських дітей під час відпочинкової зміни місцевими органами влади вже переказано 57,7 тисячі гривень.

   Голова районної ради Валерій Саранча в обговоренні зауважив, що не варто гнатися за відсотками, треба реально підходити до справи: де є можливість – відкривати табори й працювати, а не створювати ілюзію оздоровлення.

   Пришкільні табори виконуватимуть переважно відпочинкові, а не оздоровчі функції, – про це йшлося у багатьох виступах. Але, безумовно, сільські діти потребують змістовного дозвілля, пізнавальних розваг, ширшого спілкування і повноцінного харчування. Частково таку програму підготують навчальні заклади у співпраці з органами місцевого самоврядування й товаровиробниками-меценатами. Більше видів послуг мають надати заміські дитячі оздоровчі заклади.

 

 

Наш кор.

Повернутись