Категорії

Забезпечення соціальних і правових принципів, що стосуються захисту та благополуччя дітей

  В останній день липня у Золотоніській районній державній адміністрації відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей під головуванням очільника комісії, голови райдержадміністрації Олександра Лісового, членів комісії та запрошених сільських голів з Гельмязова, Богуславця, Ковтунів. Саме жителів цих сіл розглядали заяви. Комісії треба було розібратися у непростих життєвих ситуаціях сімей і прийняти одне правильне рішення на користь дітей, які там проживають, бо про виховання в окремих випадках важко було говорити. Зокрема, це стосувалося виконання батьківських обов’язків гр. Ш. жителем села Мицалівка. Батько двох дітей, більше часу приділяє домашньому хазяйству, аніж дітям, у будинку антисанітарія, брудно, то ж  на дітей, і на те, аби прибрати в хаті в нього часу немає. Навести лад в домі йому не вдається, а може й нема такого бажання, бо інколи прикладається до чарчини, мати ж самоусунулася від виховання. З 2000 року, гр. Ш. офіційно ніде не працює. На прожиття сім’я  має допомогу на дитину-інваліда і від ведення підсобного господарства. Як голова, так і члени комісії рекомендували чоловікові написати заяву про позбавлення материнських прав, щоб отримувати державну підтримку на дітей. Комісія одноголосно ухвалила рішення і дала чоловікові місячний термін для виправлення ситуації. Як це буде відбуватися, щодня контролюватимуть соціальні служби. 
  Не менш проблемною є і сім’я Л. з Гельмязова. Тут мама-інвалід з чотирма дітьми живе в недобудованому будинку, де антисанітарні умови, не справляється з виконанням обов’язків. Діти, яким від 16 до 7 років, не привчені до чистоти, порядку і до роботи. Кращі умови у хаті бабусі, яка живе поруч, проте жінка з своєю матір’ю не знаходять спільної мови і постійно сваряться. Голова комісії Олександр Лісовий закликав жінку бути відповідальною за своїх дітей і попередив, якщо ситуація не зміниться, то розмова буде іншою і рішення також, бо ж захищають у першу чергу інтереси дітей. Поки що, врахувавши всі обставини, обійшлося попередженням та місячним терміном наведення ладу в домівці.
Членам комісії довелося розбиратися і в непростих лабіринтах стосунків колишнього подружжя Л. з Гельмязова, розглядаючи  заяву батька, який просив  визначити місце проживання спільної дитини з ним, оскільки за рішенням Верховного Суду, всі рішення попередніх судів скасовано та справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
  Заслухали пояснення та аргументи з обох сторін. Чоловік доводив, чому хлопчик повинен жити з татом, жінка ж казала, що вона потрібніша синові. Проте, у суперечках вони забули найголовніше – врахувати інтереси самої дитини. Для цього треба домовлятися, яким чином брати участь у вихованні дитини, йти на поступки, відкинувши особисті образи та амбіції. На жаль цього не вдалося досягти. У членів комісії думки також розділилися, тому одностайного рішення не було прийнято, тож розгляд заяви перенесено на наступне засідання. Натомість позитивне рішення було ухвалено з приводу заяви гр. К. з Богуславця про доцільність позбавлення батьківських прав її доньки відносно внучки. Тут ситуація не така вже заплутана. Мати дівчини відбуває покарання за злочин аж у Мордовії, батько ж позбавлений батьківських прав і нині проживає в Росії. Дівчинкою весь час опікувалася бабуся, нині ж, щоб отримати паспорт, згідно чинного законодавства, треба, матір позбавити материнських прав. Тому й бабуся звернулася з такою заявою до комісії, щоб визначити офіційного опікуна, тобто саме її.
 Головним лейтмотивом роботи комісії було забезпечення соціальних і правових принципів, що стосуються захисту і благополуччя дітей. Саме з такою метою й  ухвалювалися рішення. 

Повернутись