Категорії

Територіальний центр інформує

 

З ТУРБОТОЮ ПРО ЛЮДЕЙ

 

     Реалізація соціальної політики в державі сьогодні направлена на підвищення соціальних стандартів, розширення сфери соціальних послуг, спрямована на задоволення потреб та інтересів людей і суспільства, забезпечення належного рівня їх добробуту.

   На Золотоніщині надання соціальних послуг покладено на територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Золотоніському районі.

   Територіальний центр є установою, яка надає через свої структурні підрозділи різні види соціальних послуг як на безоплатній так і на платній основі, які спрямовані на підтримання життєдіяльності, соціальної активності та повноцінного життя пенсіонерів, інвалідів, самотніх непрацездатних громадян, інших соціально незахищених верств населення. Проводить у межах своїх повноважень, реалізацію державної соціальної політики у сфері соціальної допомоги пенсіонерам, інвалідам, самотнім громадянам похилого віку та іншим категоріям незахищених верств населення.

 

Основними завданнями у сфері діяльності територіального центру є:

 

- реалізація державної політики у сфері соціального обслуговування (надання соціальних послуг) незахищених верств населення району;

- виявлення громадян, формування електронної бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні і наданні соціальних послуг та забезпечення якісного їх обслуговування;

- участь у здійсненні, в межах своєї компетенції, комплексних програм соціального обслуговування інвалідів, одиноких та малозабезпечених громадян, осіб похилого віку та сприяння всебічного розвитку соціального обслуговування та надання соціальних послуг безпосередньо за місцем їх проживання;

     Все це робиться для забезпечення високої якості надання соціальних послуг, гнучкості у виборі їх видів і форм, що в свою чергу стимулюватиме постійне вдосконалення системи та можливість швидкого реагування на потреби клієнтів.

  Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Золотоніського району має 3 структурних підрозділи:

  • відділення соціальної допомоги вдома;
  • відділення організації та надання благодійної допомоги і оздоровчих заходів;
  • відділення соціально-побутової адаптації;

Відділення соціальної допомоги вдома призначене для надання соціальної допомоги самотнім, непрацездатним громадянам та інвалідам в домашніх умовах. Відповідно до діючого законодавства відділення соціальної допомоги вдома надає такі основні соціально-побутові послуги:

- приготування (допомога в приготуванні) їжі вдома, тим, хто цієї послуги потребує;
- придбання та доставка товарів з магазину або базару, доставка книг, газет, журналів, медикаментів за кошти громадян, які обслуговуються;
- виклик лікаря, надання допомоги в проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я, організація консультацій лікарів та інших спеціалістів;
- допомога у прибиранні приміщення, пранні білизни, дотриманні особистої гігієни,
- оформлення документів на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів соціальної допомоги, внесення платежів;
- інші соціальні послуги.

   На підставі даних карти індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг) та медичного висновку з громадянином укладається договір, у якому зазначаються види, зміст та обсяг послуг, що надаватимуться безоплатно або за плату, обумовлюються періодичність, строки надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома, інші умови.

    Відділення соціальної допомоги вдома згідно з умовами договору та відповідно до затвердженого графіка, але не менш як два рази на тиждень, забезпечує відвідування громадян, яких воно обслуговує, організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, виявляє додаткові потреби, вживає заходів до їх задоволення.

   На кожного громадянина, якого обслуговує відділення соціальної допомоги вдома, ведеться особова справа.

   Медичними протипоказаннями для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян (крім лежачих хворих) є наявність у них інфекційних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.

    Відділення територіального центру також здійснює обслуговування громадян похилого віку, інвалідів, хворих, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату, відповідно до тарифів на платні соціальні послуги.

    У відділенні працює 69 соціальних робітників, які обслуговують 1450 одиноких непрацездатних громадян. Це специфічний контингент підопічних, які нездатні без сторонньої допомоги розв’язати свої життєві проблеми. Серед них - інваліди, учасники ВВВ, інваліди ВВВ, інваліди дитинства, ветерани праці.

   Відділення організації та надання благодійної допомоги і оздоровчих заходів виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечує громадян:

1) продовольчими та промисловими товарами.

До Дня Перемоги в цьому році 141 особі з числа інвалідів війни, учасників бойових дій та солдатських вдів району вручено святкові подарунки та вітальні листівки;

2) кваліфікованими медичними послугами.

На виконання рішення районної ради від 23.12.2011р. №9-2/-VI «Про районну комплексну Програму «Турбота» на 2012-2013 роки» в Золотоніській центральній районній лікарні при 5 відділеннях облаштовані палати підвищеної комфортності на 11 ліжко-місць для реабілітації ветеранів війни, праці та реабілітованих громадян. 20 осіб вже отримали таку медичну допомогу;

3) технічними та реабілітаційними засобами пересування.

При вiддiленнi організації та надання благодійної допомоги і оздоровчих заходів діє пункт прокату iнвалiдних вiзкiв, палиць, милиць, рамок для ходіння. 20 осіб, які потребували допоміжних засобів пересування, забезпечено iнвалiдними вiзками та допоміжними засобами пересування.

4) грошовими допомогами.

4 громадянам, яким виповнилося 100 років і більше, вручено грошову допомогу на суму 2000 грн. з бюджетних коштів (по 500 грн. кожному).

4 одиноким непрацездатним громадянам надано матеріальну допомогу в сумі 900 грн. з позабюджетних коштів.

До Дня Перемоги 7 солдатських вдів отримали кошти на загальну суму 1400 грн. (по 200 грн. кожна)

5) одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби.

При відділенні діє пункт збору одягу та взуття.

 

    У відділенні соціально-побутової адаптації та реабілітації на обліку перебуває 340 громадян похилого віку та інвалідів із 8 сіл району: Коробівки, Бубнівської Слобідки, Домантове, Піщане, Зорівки, Чапаєвки, Гельмязова та Шабельників.

    Відділення організовує комплекс заходів, направлених на подолання проблем людей пенсійного віку – незатребуваності, непристосованості до нового середовища і як наслідок негативного впливу на їх моральний та психічний стан, зниження опірності до захворювань. Проводить комплекс заходів, які передбачають надання конкретних форм і видів обслуговування щодо соціально-побутової адаптації та реабілітації: організацію дозвілля, створення самодіяльних художніх колективів, гуртків по інтересах, бере участь у конкурсах фольклорних колективів, проводить діяльність клубів ветеранів, читає лекції на різноманітні теми, готує зустрічі з учнями шкіл. Силами підопічних відділення соціально-побутової адаптації, проводяться концерти до Дня людей похилого віку, Дня інваліда та інших державних та професійних свят.

   На госпрозрахунковій основі діють 2 взуттєві майстерні в селах Гельмязів та Піщане, якими надаються безкоштовні та платні послуги.

 

  В районi діє будинок для ветеранiв війни та праці в селі Вознесенське, в якому сьогодні проживає 23 особи.

 

   Територіальний центр забезпечений легковими автомобілями, якими здійснюється перевезення самотніх непрацездатних громадян за потребою.


  Працівники центру співпрацюють з громадськими, первинними ветеранськими та волонтерськими організаціями, релігійними конфесіями, виконкомами сільських рад, керівниками сільськогоосподарських підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності задля здійснення єдиної мети - допомогти ветеранам війни та праці, інвалідам відчути фізичне та психологічне задоволення, радість, свою повноцінність і потрібність, зробити життя яскравим, комфортним, залучити до творчості, відволікти від сумних думок, повернути віру в свої можливості. Адже кожна людина похилого віку повинна жити комфортно, відчувати підтримку та турботу з боку влади.

  Здорова, активна, щаслива старість – це мета кожної людини і робітників територіального центру.

  Діяльність територіального центру і надалі буде спрямована на підняття рівня організації соціальної роботи в районі, розширення спектру і контингенту отримувачів соціальних послуг, сприяння безпечній життєдіяльності людей похилого віку, інвалідів та громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації.