Категорії

Порядок призначення та виплати надбавки на неповнолітніх дітей

   Непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, до пенсій за віком, по інвалідності та за вислугу років, призначених відповідно до Закону України ,,Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, встановлюється та виплачується надбавка у розмірі 150 грн на кожну дитину згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2014 № 654.

   Для призначення цієї надбавки пенсіонером до органів Пенсійного фонду за місцем проживання подається заява та наступні документи: паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, свідоцтво про народження дитини, довідка уповноважених органів з місця проживання (органів місцевого самоврядування) про перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї. Надбавка виплачується непрацюючим пенсіонерам до досягнення дітьми 18-річного віку.

   Така надбавка не встановлюється на тих членів сім’ї, які одержують пенсію чи державну соціальну допомогу.

   Непрацюючими пенсіонерами є особи, які не перебувають в трудових відносинах та не зареєстровані в органах державної податкової служби як суб’єкти підприємницької діяльності.

   Про факти працевлаштування (в тому числі реєстрації як фізичної особи – підприємця) одержувачі надбавок в обов’язковому порядку повинні своєчасно повідомити управління Пенсійного фонду України, в якому пенсіонер перебуває на обліку. В разі прийняття на роботу або реєстрації фізичної особи – підприємця в органах державної податкової служби виплата надбавки на утриманців припиняється.

 

Відділ контрольно-інформаційної роботи УПСЗН

Повернутись