Категорії

Про підсумки проведення ради райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення

19 грудня 2017 року відбулось засідання ради райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Денисенка, в засіданні ради взяли участь представники управлінь та відділів райдержадміністрації, члени ради.  На порядок денний було винесено 8 питань: про стан роботи по проведенню атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах району; стан виробничого травматизму, промислової безпеки та охорони праці в районі; про стан пожежної безпеки в районі; про стан травматизму невиробничого характеру; про результати виконання рішення ради БЖД від 27.09.2016 року щодо проведеної роботи по встановленню дорожніх знаків та дорожньої розмітки на дорогах поблизу шкіл району; про результати комплексних перевірок стану охорони праці на підприємствах району управлінням Держпраці в Черкаській області; про стан охорони праці, виробничого травматизму, профзахворюваності на підприємствах району, де сталися нещасні випадки, а також про вжиті заходи щодо їх запобігання; про затвердження плану роботи ради районної державної адміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення на 2018 рік.

На засіданні ради особливу увагу приділялось питанню стану пожежної безпеки в районі. За інформацією Золотоніського РВ управління ДСНС України в Черкаській області з початку 2017 року на території Золотоніського району сталося 83 пожежі, що в двічі більше в порівнянні із аналогічним періодом 2016 року (41 пожежа). Основними факторами, які впливають на негативний пожежний стан у районі, є відсутність або незадовільний технічний стан пожежних автомобілів у сільськогосподарських підприємствах, водонапірні башти знаходяться в неробочому стані або взагалі демонтовані, не пристосовані для забору води, відсутнє тверде покриття для під’їзду до природних водоймищ, захаращені колодязі, де знаходяться пожежні гідранти.

Відповідальні за стан охорони праці ПСП «Плешкані», ТОВ «Красногірське», СТОВ «Пальміра» прозвітувалися про вжиті заходи щодо запобігання нещасним випадкам на цих підприємствах: проведені позапланові інструктажі із працівниками; пройдені навчання  та перевірки знань з питань охорони праці керівниками структурних підрозділів, відповідальними особами за технічний стан і безпечну експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки; усунуті причини настання нещасних випадків; переглядаються існуючі та розробляються нові інструкції з охорони праці та ін.

За інформацією відділу з питань цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та екології   райдержадміністрації за 9 місяців 2017 року на території Золотоніського району сталося 1060 випадків травматизму невиробничого характеру (1079 – за аналогічний період 2016 року), з яких 24 – зі смертельними наслідками (26 – у 2016 році) та 159 – травмовано дітей віком до 14 років (107 за 3 квартали 2016 року).

Також, обговорювалось питання щодо встановлення дорожніх знаків та дорожньої розмітки біля навчальних закладів району. Згідно інформації Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, на території району знаходиться 35 навчальних закладів, з яких 8 розміщені на автодорогах, які обслуговуються Золотоніським райавтодором. Перед початком навчального року працівниками поліції було обстежено вулично-шляхову мережу, яка прилягає до навчальних закладів району.За результатами обстеження встановлено, що на всіх автодорогах, які обслуговуються райавтодором, потребують поновлення дорожні осьові розмітки та розмітки на пішохідних переходах,  відсутні 4 дорожні знаки «Діти» та 4 дорожні знаки «Обмеження максимальної швидкості», 12 дорожніх знаків «Пішохідний перехід».

Поблизу шкіл, на всіх ділянках вулиць, що знаходяться у комунальній власності сільських рад, відсутня дорожня розмітка; дорожні знаки «Діти» та «Пішохідний перехід» потребують встановлення або заміни. Пристроями примусового зниження швидкості «Лежачими поліцейськими» облаштовані ділянки поблизу навчальних закладів лише в селах Коробівка, Піщане, Деньги, Вознесенське, Гельмязів, Нова Дмитрівка.

За результатами засідання ради райдержадміністрації прийняті відповідні рішення, визначені відповідальні особи та служби для вирішення гострих питань.

Повернутись