Категорії

Санаторно-курортне оздоровлення учасників антитерористичної операції

Кожному учаснику бойових дій Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування. При цьому механізм забезпечення цією пільгою саме учасників АТО визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.

Безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок забезпечуються:

- інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції;

- учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.

Чинним законодавствомпередбачено вільний вибір самим учасником антитерористичної операції санаторно-курортного закладу.Тобто,особа зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

В зв’язку з тим, що Черкаська область забезпечена коштами державного бюджету для оздоровлення учасників АТО на 20 відсотків, в обласному бюджеті на умовах співфінансування з місцевими бюджетами передбачені кошти для оздоровлення даної категорії осіб в санаторії «»Мошногір’я» (с. Будище Черкаського району).

Нагадуємо , що для отримання путівки необхідно:

- стати на облік вуправлінніпраці та соціального захисту населення;

- подати необхідні документиза зареєстрованим місцем проживання:

1) заяву;

2) медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

3) копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4) документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Для забезпечення санаторно-курортними путівками звертатися  до управління праці та соціального захисту населення Золотоніської райдержадміністрації за адресою:  м.Золотоноша, вул. Благовіщенська 2, тел. 5 21 78.          

Повернутись