Категорії

З 1 січня 2020 року можна отримати пільги на житлово – комунальні послуги готівкою

З 1 січня 2020 року пільгові категорії громадянмають право у будь-який час подати заяву про перехід намонетизовану (готівкову) форму виплат на житлово-комунальні послуги. Тобто,МінсоцполітикиУкраїнискасовано обмеження, яке не дозволяло отримати пільгу в грошовій готівковій формі  після 15 жовтня (на опалювальний період) і 15 травня (на неопалювальний період). 

Отримати пільгу готівкою можна на картку через уповноважені банки або через виплатні об’єкти Укрпошти. Для цього необхідно звернутися  до управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Золотоноша, вул. Благовісна, 2 з відповідною  заявою, в якій необхідно зазначити куди перераховувати гроші»: номер рахунку пільговика в уповноваженому банку (не плутати з номером картки!) чи про виплату через Укрпошту.

Для того, щоб отримати номер рахунку необхідно звернутися до банку  та обов’язково повідомити працівнику банку про те, що рахунок потрібен для виплати пільг на житлово-комунальні послуги та придбання твердого палива та скрапленого газу в грошовій формі, отримавши при цьому виписку. Це можна зробити в банку, де пільговик отримує пенсію, соціальні допомоги чи заробітну плату.

ПІЛЬГИ З УРАХУВАННЯМ ДОХОДУ

Пільговим категоріям: «дитина війни», «учасник війни», «багатодітна сім’я», сільський медик, педагог, працівник культури та бібліотеки на пенсії надаються пільги на оплату житлово – комунальних послуг за умови, що розмір середньомісячного скупного доходу сім’ї (крім осіб, у яких одноосібна пільга) в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Так, з 1 січня 2020 року податкова соціальна пільга становить 2940,00грн.).

З 1 січня кожного року, в зв’язку із  зміною податкової соціальної пільги - здійснюється обрахунок права на пільги з врахуванням доходів(для осіб, яким попередньо таке право було надано до 31.12.2019), іншим особам таке право визначається по завершенню терміну надання права на пільги.

Відповідно, у разі збільшення розміру соціальної податкової пільги – деякі особи пільгових категорій, у яких дохід перевищував цей розмір – з початку 2020 року зможуть мати право на пільги.

Право на пільги, з урахуванням сукупного доходу сім’ї, розраховуються на 12 місяців, з місяця, в якому автоматично здійснено обрахунок (особам, які отримують пенсію і не працюють) або особа звернулася до управління праці та соціального захисту населення та внесла відомості про доходи у декларацію.  

Повернутись