Категорії

Батальйон територіальної оборони «Черкаси» готовий стати на захист області

   15 травня депутати Черкаської обласної ради під час чергової сесії прийняли рішення про створення в Черкаській області батальйону територіальної оборони. Він має на меті посилити охорону важливих державних та військових об’єктів нашої області, вестиме боротьбу з диверсійно-розвідувальними силами та в разі необхідності підтримуватиме правовий режим військового стану. Цей батальйон формується військовослужбовцями запасу, досвідченими людьми, які мають і навички військової служби, і певну життєву мудрість, а не призовниками.

   – У цілому для забезпечення діяльності батальйону територіальної оборони області потрібно близько чотирьох мільйонів гривень, – звернувся до присутніх на сесії депутатів голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Ці кошти спрямують на закупівлю бронежилетів, білизни, касок. Озброєнням забезпечить Міністерство оборони України. Із обласного бюджету ми можемо виділити тільки половину необхідної суми. Окрім того, є відкритий рахунок військкомату й ми через ЗМІ громаду й підприємців залучити кошти на цей батальйон.

   Як розповів обласний військовий комісар Євген Курбет, створення таких батальйонів передбачає мобілізаційний план. Чисельність такого підрозділу сягатиме більше чотирьохсот чоловік. Наразі до лав нового військового формування записалося більш як дві сотні добровольців. Щодня біля обласного військкомату, за словами його очільника, шикуються черги, щонайменше, із сорока осіб. Хоча потрапити до батальйону можуть усі охочі, обирають найдосвідченіших.

   Для забезпечення функціонування цієї структури необхідно 4 мільйони гривень. Половину цих коштів, ухваливши під час сесії рішення про внесення змін до бюджету, депутати виділили з обласної казни. Це дозволить закупити бронежилети, шоломи, сучасні засоби зв’язку й іншу амуніцію. У той же час, зброю, боєприпаси та техніку військкомат отримав від Міністерства оборони України.

   Але інша половина необхідних коштів може бути зібрана населенням, підприємцями та бізнес-структурами нашої області, в тому числі і Золотоніського району, які можна буде перерахувати на наступний рахунок.

 

Реквізити Черкаського обласного військового комісаріату:

р/рахунок 3125 1301 1025 95

ЄДРПОУ 07735288

МФО 854018

Банк ГУДКСУ у Черкаській області

Призначення платежу: благодійні внески на підтримку ЗСУ

Повернутись