Категорії

Засідання комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Золотоніської райдержадміністрації

   20 серпня 2019 року відбулось чергове засідання комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Золотоніської райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови Володимира Денисенка.. Основним питанням, що розглядалось на комісії, було забезпечення першочергових заходів щодо попередження випадків захворювання на ботулізм серед населення Золотоніського району, адже в області, як і в Україні, залишається напруженою ситуація із захворювання на ботулізм.

    За повідомленням представника Золотоніського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Миколи Середи, станом на 01 липня 2019 року в Україні зареєстровано 56 випадків захворювання на ботулізм з 63 потерпілими, із них 4 особи померли.  Від початку 2019 року в Черкаській області зареєстровано 3 випадки захворювань на ботулізм, внаслідок яких постраждало 3 особи. Захворювання пов’язані з вживанням в’яленої річкової риби, а також м’ясних консервів, виготовлених в домашніх умовах.

 У Золотоніському районі зареєстровано 1 випадок захворювання на ботулізм, який підтверджено клінічно. Директор КНП «Золотоніська районна багатопрофільна лікарня» Сергій Примак повідомив, що лікування ботулізму коштує біля 100,0 тис. грн.  

  Під час обговорення даного питання членами комісії прийняті відповідні рішення, а саме:

- продовження комісійних перевірок соціально значимих об’єктів (підприємств харчової промисловості, громадського харчування, продовольчої торгівлі, продовольчих ринків, стихійних ринків та інших, проведення необхідних лабораторних досліджень з метою оцінки безпечності харчових продуктів,

- недопущення випадків реалізації на продовольчих ринках заборонених харчових продуктів (в’яленої, копченої, солоної риби, м’ясних, рибних, грибних, овочевих консервів, виготовлених в домашніх умовах,

- забезпечити проведення широкої санітарно-освітньої та роз’яснювальної роботи серед населення, виробників рибної продукції  із залученням засобів масової інформації, з питань профілактики захворювання на ботулізм.

                                                                                           

                                                                                                                   

 

Повернутись