Категорії

СТЕРЕЖІТЬСЯ захворювання на КІР

В окремих областях України протягом  2017-2018 років відмічається епідемічний підйом захворюваності на кір.

Станом на 07.02.2019 року в Україні на кір уже захворіли близько 15 000 осіб.  У  Черкаській  області за цей час захворіло 265 осіб, що більше у 20 разів, ніж за аналогічний період минулого року. У Золотоніському районі захворіли 15 осіб, з них  9 дорослих та 6 дітей. За результатами епідеміологічних розслідувань дані випадки захворювань  кором завезені  в район з м. Києва та м. Черкаси.

Кір – це гостре інфекційне захворювання. Сприятливі до нього всі хто не переболів на кір та не одержав щеплень.

Єдине джерело інфекції – хвора  людина.

Інфекція передаєтьсякрапельним шляхом. При кашлі, чханні крапельки слизу з вірусом кору попадають уповітря іпри вдиханні такого аерозолю наступає зараження.

Захворювання починається на 14-21 день від моменту «зустрічі» з вірусом. Температура тіла підвищується до 38 Cі вище, з’являється нежить, сухий кашель. На 2-3-й день цього періоду на слизових оболонках рота виявляються п’ятна Бєльського-Філатова-Копліка, ще через 1-2 дні появляються поетапні висипання : 1-й день -на обличчі та шиї, 2-й день - на тулубі, 3-й день - на верхніх та нижніх кінцівках.Через  4-5 днів ця висипка яскраво-рожевого кольору блідне, злущується, залишаються пігментні плями.                                                                 

Якщо відсутні ускладнення наступає одужання. Із ускладнень можуть бути – пневмонії, бронхіти, отити, ларингіти, енцефаліти, розсіяний склероз.   

Під час спалахів смертність становить 0,1-2,0% від ускладнень кору, найчастіше від пневмонії та енцефаліту.

           Імунітет проти кору розвивається у перехворівших  та осіб, які отримали щеплення . Єдиний ефективний спосіб запобігання захворювання на кір у всьому світі – це вакцинація. Вакцинації підлягають діти , дорослі  у  віці до 30 років , особи з професійної групи ризику: медичні працівники , працівники дитячих установ, працівники силових структур.

 

         При виникненні захворювання на кір зметою  попередження розповсюдження інфекції та виникнення спалахів в організованих колективах рекомендації слідуючі:

          Захворівші підлягають ізоляції-  до 10 дня хвороби. Для зменшення випадків ускладнень необхідна госпіталізація , своєчасне лікування.

          Розмежування контактнихз хворим осіб повинно бути  на 21 день від моменту спілкування з хворим.

     Забороняється приймати в організовані дитячі колективи не щеплених осіб. 

         Проводити щоденний медичний нагляд за дітьми навчальних закладів, де реєструються випадки захворювання на кір, медичними працівниками.

В осередках кору впродовж 72 годин обов’язково вакцинувати контактних осіб,  дітей та дорослих у віці до 30 років,  які не хворіли на кірта не мають щеплень, після виявлення першого хворого.        

Будьте здорові та не хворійте !

 

Завідувач відділення організації

епідеміологічних досліджень

Золотоніського міжрайонного відділу 

ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України»     Володимир Гончар                                                

 

Повернутись