Категорії

Антоніна Миргородська: «Законодавці завжди повинні чути бізнес»

   Минулого тижня у приміщенні Золотоніської ОДПІ відбувся кущовий семінар на тему: «Основні аспекти концепції створення Служби фінансових розслідувань, інші законодавчі зміни та їх практичне застосування». До актової зали податкової інспекції були запрошені платники податків, зборів, платежів, а також представники громадськості Золотоніського, Драбівського та Чорнобаївського районів. Завітали сюди й представники місцевих ЗМІ. Усього на семінар прибуло більш як шість десятків слухачів. І цього разу ключовими темами для обговорення та дискусій стали головні зміни в законодавстві з питань податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість та податку на доходи фізичних осіб.

   Модератор семінару в.о. начальника Золотоніської ОДПІ Антоніна Миргородська, привітавшись із його учасниками, розпочала свій виступ із обговорення створення Служби фінансових розслідувань. Адже нині кожен платник має право і зобов’язаний знати, яким буде новий орган – Служба фінансових розслідувань. Тож Антоніна Дмитрівна розповіла усім присутнім, що собою являє новостворюване відомство.

   «У першу чергу Служба потрібна для захисту економічних інтересів держави.

   Новаторством є те, що буде запроваджена практика контролю не тільки над надходженнями, а і над видатками, – наголосила Антоніна Миргородська. – Мало того, створення служби дасть можливість усунути дублювання функцій правоохоронних органів, які ведуть боротьбу із економічною злочинністю. Це також дає змогу зберегти бюджетні кошти і зменшити тиск на бізнес, що сприятиме фінансовій прозорості, створенню рівних та справедливих для всіх правил».

   Опісля слухачам розповіли про основи реформування податкової системи України. Зокрема, передбачається скорочення кількості податків і зборів із 22-ох до 9-ти. Наприклад, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти та нафтопродуктів і транзитне транспортування природного газу та аміаку; збір за місця для паркування транспортних засобів; збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства пропонується скасувати. Решту – трансформувати із кількох в один податок.

   Реформуванням податку на прибуток підприємств передбачається єдиний облік, базований на стандартах бухгалтерського обліку. Зокрема, скорочення кількості податкових різниць із 49-ти до 3-х. Також продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур; передбачено запровадження електронної системи адміністрування ПДВ; скасування ряду критеріїв, що даватиме можливість автоматично відшкодовувати ПДВ та інше.

   Начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб Золотоніської ОДПІ Ірина Поїзник розповіла, що реформуванням пропонується уніфікація ставки ПДФО для всіх видів пасивних доходів. Зокрема, до пасивних доходів у вигляді дивідендів, що виплачуються фізичним осо-бам неплатниками податку на прибуток, замість ставки 5% передбачається застосовувати ставку ПДФО 15 %. Додаткові надходження від цього, зауважила Ірина Володимирівна, можуть скласти близько 1,5 млрд грн. Передбачається зменшити і кількість звітів та платежів на рік, встановивши єдиний звітний період – квартал. А єдине вікно подання звітності до одного органу (Державної фіскальної служби) суттєво заощадить час на подання звітності.

   Основні зміни до податкового законодавства почнуть діяти з 1 січня 2015 року.

 

Золотоніська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області

Повернутись