Категорії

Кращим бібліотекарям Золотоніщини дарували подарунки і презентували ноутбуки

   30 вересня вся Україна вшановувала працю бібліотекарів. Святковий захід відбувся і у нашому районі. У центральну районну бібліотеку із усіх сіл з’їхалися люди, які присвятили своє життя бібліотечній справі. А районна влада влаштувала для них скромне свято. Родзинкою заходу стала присутність депутата Верховної Ради України, кандидата у народні депутати Леоніда Даценка. Взагалі іноді просто дивуєшся його працездатності. Хоча він займає високу посаду і, очевидно, має багато власних справ, та все-таки встигає частенько навідуватися на свій округ, спілкуватися з людьми, робити добрі справи. Він у курсі найгостріших проблем Золотоніського району, знає про всі болі і складні питання жителів нашого краю, тож вільно, просто говорив з бібліотекарями, намагався достукатись до їхніх сердець:

  - Я у першу чергу журналіст і поет, а вже потім депутат, - говорив Леонід Михайлович. – З бібліотеками завжди тісно співпрацював, розумію їх важливу роль у суспільстві. Я дуже хочу, щоб наші сучасні діти частіше бували у бібліотеках, більше читали, аніж безглуздо сиділи в Інтернеті чи тинялися на вулицях.

   Леонід Даценко розповів, що із задоволенням відгукнеться на запрошення сільських бібліотек і приїде у села на різні зустрічі з письменниками, на творчі вечори. Він всіляко буде допомагати сільським читальням. За його ініціативи було створено фонд «Дзвін Черкащини», до якого збираються спонсорські кошти, які йдуть на допомогу воїна АТО. Його друзі говорять, що всі Черкаси завішані біг-бордами кандидатів у депутати, і, мовляв, треба і Даценкові повісити свій портрет. Та Леонід Михайлович проти зайвого популізму. Кошти на біг-борди він витратив на подарунки для бібліотекарів до їхнього професійного свята. Тож з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек подарунками були нагороджені: Лариса Мацкевич (Привітнянськи сільський бібліотечний філіал (СБФ), Катерина Скрипка (Львівський СБФ), Людмила Наконечна (завідувачка Дмитрівського СБФ), Ніна Калина (Богуславецький СБФ); Лариса Сідина (центральна районна бібліотека), Людмила Желнакова (провідний бібліотекар центральної районної бібліотеки), Олена Швецова (Кривоносівська СБФ),Валентина Талай (завідувачка Каврайського СБФ).

   Багато теплих слів на адресу бібліотекарів прозвучало і від голови районної ради Валерія Саранчі. Він сказав, що районна рада хоче більше чути бібліотекарів, бачити активнішу ініціативу з їхнього боку, щоб розуміти, яка їм потрібна допомога. Валерій Петрович висловив сподівання, що у наш складний час бібліотека стане активним осередком культури, добрим помічником у вихованні молоді. Голова районної ради теж не прийшов з пустими руками, і щоб хоч якось підтримати бібліотечну справу району, передав Новодмитрівській, Кропивнянській, Богданівській та Чапаєвській бібліотекам по ноутбуку.

   Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Ірина Юхименко теж привітала бібліотекарів із святом. Душевну промову виголосила директор ЦРБ Галина Безкровна. Вона розповіла про дружний колектив сільських бібліотекарів та їхню роботу (найбільше уваги приділили єдиному чоловікові в цій структурі – Віталію Гринцю із Ковтунів) та про ряд заходів, які проводилися бібліотекарями у селах до свого свята, подякувала колегам за роботу, відмітила важливу роль постійних читачів. Особливі слова вдячності заслужили сільські голови, які допомагають і підтримують бібліотечну справу, сприяючи ширшій передплаті видань і збагаченню книжкових фондів.

   Свято завершилося міні-концертом, який підготували працівники культури.

 

Наш кор.

Повернутись