Категорії

Представники влади зустрілися з підопічними Гельмязівського психоневрологічного інтернату

   Уже протягом 60 років працівники Гельмязівського психоневрологічного інтернату, що на Золотоніщині, відповідально та дбайливо піклуються про своїх підопічних. До них завітали заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль, заступник голови Золотоніської РДА Андрій Ляпкало, голова села Гельмязів Людмила Мигила щоб привітати з Міжнародним днем інвалідів та оглянути умови їх проживання.

   Звернувшись до колективу та мешканців інтернату, Віталій Коваль зазначив, що в такий день слід особливо замислитись над долею людей з обмеженими можливостями, розуміючи всю відповідальність перед ними та необхідність надання допомоги.

   – Низький уклін усім працівникам закладу, адже ваша робота є досить нелегкою, – сказав заступник голови до колективу закладу. – У кожного підопічного – власна доля, проте всі вони завжди обігріті вашою любов’ю – справжньою та щирою. Обласна ж влада навіть в умовах обмеженого бюджету намагається якомога більше допомагати закладам сфери соціального захисту. Нещодавно, завдяки коштам обласного бюджету, в будівлі були зроблені термопанелі, встановлено енергозберігаючі вікна, щоб кожен мешканець відчував себе тут комфортно й безпечно.

   Віталій Володимирович побажав усім здоров’я, натхнення і наснаги, запевняючи, що обласна влада й надалі надаватиме необхідну допомогу.

   Директор закладу Світлана Омелян щиро дякувала всім, хто надає підтримку – представникам обласної, районної влади, приватним підприємцям. Жінка, яка працює в інтернаті вже 9-ий рік поспіль, каже, що працівниці сповна віддаються своїй справі, створюють для цих людей найкращі умови проживання.

   Світлана Миколаївна розповіла, що в психоневрологічному інтернаті проживає нині 141 особа з різними психічними захворюваннями. Серед них і 7 переселенців зі Сходу. Мешканці забезпечуються житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем, повноцінним п’ятиразовим харчуванням, зокрема й дієтичним; цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, медикаментами та життєво-необхідними ліками, стаціонарним лікуванням у закладах охорони здоров’я; культурно-масовою та оздоровчо-спортивною роботою з урахуванням стану здоров’я та віку підопічних, усіма умовами, що сприяють адаптації психічно хворих громадян у новому середовищі.

   Медичне обслуговування в інтернаті здійснює один лікар, 7 осіб середнього та 50 – молодшого медичного персоналу. У закладі проводяться щорічні комплексні медичні огляди підопічних з обов’язковим лабораторним дослідженням аналізів та проходженням флюорографії.

   Окрім того, в інтернаті функціонує фітобар, мініпекарня, є підсобне господарство, за яким закріплено 152 га землі, утримується щорічно понад 80 голів великої рогатої худоби, 180 свиней. Підсобне господарство повністю забезпечує підопічних продуктами харчування, зокрема: молоком, м’ясом та плодово-овочевою продукцією.

 

Наш кор.

Повернутись