Категорії

Про стан перезимівлі озимих культур в господарствах району

   В кінці січня місяця цього року на території району склались надзвичайно несприятливі умови для перезимівлі озимих культур.

   З 24.01.2014 рокувстановилась холодна погода із середнім температурним фоном на 6-120 нижче кліматичної норми. Мінімальна температура повітря упродовж 4 діб знижувалась до -200С, а в ніч з 30 на 31 січня до -24-300С. При цьому висота снігового покрову складала 2-3 см.

   Зниження температури повітря при мінімуму снігу призвело до утримання низьких температур (-10,3-13,4) на протязі 10 днів на глибині вузла кущення. Глибина промерзання грунту досягала 56 см.

   Такі умови призвели до сильного пошкодження надземної частини озимих та загибелі частини посівів озимини – слаборозвинених рослин озимої пшениці та особливо озимого ячменю і озимого ріпаку.

   Відновлення вегетації озимих проходило в умовах зниження запасів вологи в верхніх шарах грунту через дефіцит опадів (20,9 мм за березень), часті нічні заморозки та сильні вітри.

   Сукупність цих факторів призвело до випадання рослин озимої пшениці, озимого ячменю і особливо озимого ріпаку, в якого відмічається сильне ураження морозами кореневої системи.

   Комісійне обстеження посівів озимих в господарствах району дало слідуючі результати:

   - 61 % озимих знаходяться в доброму стані. Це основні площі озимої пшениці (7,6 тис.га) та озимого жита.

   - 30% посівів знаходяться в задовільному стані, з них пшениці 2,9 тис.га, озимого ячменю. 0,9 тис.га, ріпаку 0,7 тис.га.

   Нажаль, загинуло 805 га озимого ріпаку, найбільша площа в ДП АФ Іскра – 545 га, 760 га озимої пшениці, знову ж найбільша площа загибелі в ДП АФ Іскра – 731 га та 316 га озимого ячменю. На пересів загиблих озимих складені програми та виділені матеріальні ресурси.

 

 

За інформацією управління агропромислового розвитку Золотоніської РДА

Повернутись