Категорії

Як військовослужбовцю – учаснику АТО отримати посвідчення «учасник бойових дій»

   Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпечені її проведення, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413.

   Процедура отримання військовослужбовцем – учасником АТО посвідчення «Учасник бойових дій» залежить від того, чи проходить військовослужбовець військову службу або є звільненим з військової служби.

   У разі, якщо військовослужбовець проходить військову службу у військовій частині, військова частина у місячний термін після завершення виконання ним завдань в зоні АТО надсилає до комісії Міністерства оборони України (МОУ) довідку та документи, що підтверджують участь військовослужбовця в АТО безпосередньо в районах її проведення.

   Комісія при МОУ вивчає документи, подає їх до міжвідомчої комісії при Державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО, яка розглядає документи і в разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків, представників державних органів, і в місячний строк приймає рішення щодо надання статусу учасника бойових дій та інформує комісію МОУ. В свою чергу комісія МОУ надсилає рішення до військової частини, після чого військова частина видає військовослужбовцю посвідчення «Учасник бойових дій».

   Військовослужбовець може також самостійно звернутися до комісій – у разі неподання командиром документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій.

   Військовослужбовці, звільнені з військової служби, отримають посвідчення «Учасник бойових дій» за аналогічною процедурою через військові комісаріати, або самостійно – як у вищезазначеному випадку.

   Військовослужбовці, які є учасниками бойових дій, користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та інших нормативно-правових актів.

 

Роман БАКАЙ,

позаштатний заступник військового комісара

щодо роботи з особовим складом та громадськістю

Повернутись