Категорії

В районі відбувся профілактичний захід «Урок»

На виконання листа Міністерства соціальної політики України від 09.08.2017 №16038/0/2-17/37 "Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок»", наказу служби у справах дітей облдержадміністрації від 15.08.2017 року "Про організацію проведення у 2017 році обласного профілактичного заходу  «Урок»"  та з метою надання дітям з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону, виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, усунення причин та умов даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності і безпритульності, службою у справах дітей проведено відповідну роботу.

Розроблено та затверджено спільні заходи щодо проведення в районі у 2017 році профілактичного заходу „Урок”.

Підготовлено та направлено листи дирекціям навчальних закладів району про належне виконання Закону України «Про освіту» в частині охоплення дітей шкільного віку навчанням, надання адресної допомоги дітям, які опинились в складних життєвих обставинах. Налагоджено систему інформування Служби закладами освіти про факти систематичного пропуску занять учнями, бродяжництва дітей та неналежного виконання батьками своїх обов’язків щодо навчання дітей. 

Організовано та проведено благодійну акцію «Допоможемо дітям»,  в ході якої  24 дітям-першокласникам  з  сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, вручено набори шкільних канцтоварів на загальну суму 5,6 тис. грн. та дітям, позбавленим батьківського піклування – першокласникам, які виховуються в ПС, ДБСТ, сім’ях опікунів, дітям з числа внутрішньопереміщених та функціонально - неспроможних сімей до 1 вересня службою у справах дітей спільно з ГО "Червоний Хрест" надано ранці та набори канцтоварів.

26 учням Привітнянського НВК (дітям, сім’ї яких потерпіли внаслідок стихійного лиха 1 липня 2017 року) напередодні навчального року вручили подарунки - "Ранці доброти", в яких було все необхідне шкільне приладдя. Акцію проведено за участю ГО "Дитячий фонд Черкащини" та райдержадміністрації.

Також службою у справах дітей спільно з РЦСССДМ організовано збір одягу та взуття, речей побуту для функціонально – неспроможних сімей та дітей, які в них проживають. До 1 вересня  надано допомогу одягом та взуттям 19 дітям та членам їх родин.

Службою у справах дітей спільно з Золотоніським відділом ГУ НП у Черкаській області  та РЦСССДМ проведено  10  рейдів-перевірок  в  19 населених пунктах району. Проведено обстеження умов проживання 42 дітей.

Під час проведення профілактичного заходу було складено на батьків 3 адмінпротоколи за ст. 184 КУпАП за неналежне виконання батьками своїх батьківських обов’язків. 

До навчання на території району не приступили з 1 вересня  2 дітей: Шандиба Дмитро Сергійович 06.08.2000 р.н., учень 10 класу Драбівецького НВК  та Мартиненко Артем Миколайович 28.09.2000 р.н., учень 9 класу Драбівецького НВК, які самовільно залишили місце проживання та з 27 серпня 2017 року знаходяться в розшуку.

02.10.2017 обох неповнолітніх повернуто до навчання.

На даний час триває ІІ етап  Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок»,  перевіряється  подальше  навчання випускників 9 класів загальноосвітніх закладів району та продовжується контроль за відвідуванням учнями навчальних закладів .

Повернутись