Категорії

Пільги

ПІЛЬГИ

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації здійснює облік пільгових категорій населення, ведення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі - ЄДАРП), проводить щомісяця електронні звірки з підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку:

Для отримання пільг необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання та до підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку, та надати:

* паспорт (оригінал і копії 1,2,11,12 сторінки);

* документи, що підтверджують право на пільги (оригінали та їх копії);

* ідентифікаційний номер (оригінал та копію);

* довідку про встановлення групи інвалідності (оригінал та її копію), якщо така є;

* довідку про склад сім’ї;

* інші документи та їх копії на осіб, які мають право отримувати пільги, як члени сім’ї пільговика (паспорт, ідентифікаційний номер, рішення про встановлення опіки чи піклування, тощо).

! Громадянин, який має право на конкретну пільгу за кількома законами України, включається до Реєстру як пільговик, що користується цією пільгою згідно з одним Законом України за його вибором.

! У разі зміни місця проживання пільговик знімається з обліку в уповноваженому органі за місцем попереднього проживання та стає на облік за новим місцем проживання.

! У разі коли пільговик проживає не за місцем зареєстрованого місця проживання, він має повідомити про це управління та стати на облік за фактичним місцем проживання, та надалі отримувати пільги за фактичним місцем проживання за рішенням комісії створеної при райдержадміністрації.

 

З 1 липня 2015 року в Україні змінився

Порядок надання пільг

за соціальною ознакою окремим категоріям громадян

 

 1 Кому надаються пільги з урахуванням доходів?

 Особам, які мають на них право відповідно до Законів України:

♦——"Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (крім громадян, віднесених до І та ІІ категорії)

♦——"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (учасники війни)

♦——"Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні"

♦——"Про освіту"

♦——  Основ законодавства України про охорону здоров'я

♦——  "Про бібліотеки і бібліотечну справу"

♦——  "Про захист рослин"

♦——  "Про жертви нацистських переслідувань"

♦——  "Про охорону дитинства"

♦——  "Про соціальний захист дітей війни"

♦——  "Про культуру"

♦——  Кодексу цивільного захисту України

 Які види пільг надаються з урахуванням доходів?

З урахуванням доходів надаватимуться пільги:

 з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо - та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів.

 Механізм надання пільг?

Пільги надаватимуться за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

У 2019 році розмір соціальної податкової пільги складає 2690 грн

 

Хто з членів сім'ї має право на пільги?

До членів сім'ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами, поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним. Однак, це не стосується одноособових пільг, які надаються, зокрема, дітям війни.

 

Які документи потрібні для надання пільг за новим порядком?

Пільговики повинні надати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення декларацію про доходи сім'ї пільговика за встановленою формою та довідки про доходи свої та членів сім'ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за цей період.

 

Що включається до сукупного доходу сім'ї пільговика?

До сукупного доходу сім'ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

6) доходи від підприємницької діяльності.

 

Кому потрібно звернутися до органів соціального захисту населення?

Звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення та заповнити декларацію про доходи необхідно пільговикам, до сукупного доходу яких входять перелічені вище доходи, крім осіб, які отримують лише пенсію та соціальні допомоги.

 

На який термін надаються пільги?

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права

 

Підстави припинення надання пільг?

Надання пільг припиняється, якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім'ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги. Сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається.

 

Згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надаються:

1. Пільги з оплати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання:

 100% знижка - інвалідам війни, та членам їх сімей;

 75% знижка - учасникам бойових дій, та членам їх сімей;

 50% знижка - учасникам війни, та членам їх сімей (з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї);

 50% знижка - сім'ям померлих (загиблих) ветеранів війни; особам, на яких поширюється чинність названого закону, та членам їх сімей ;

2. Пільги з оплати за послуги зв’язку в межах встановлених тарифів:

 100% знижка - інвалідам Великої Вітчизняної війни та війни з Японією;

 50% знижка - іншим інвалідам війни;

 - учасникам бойових дій;

 - учасникам війни (з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї);

- сім'ям померлих (загиблих) ветеранів війни; особам, на яких поширюється чинність названого закону ;

 Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями «За відвагу»), звільняються від квартирної плати незалежно від форми власності житлового фонду, від оплати за комунальні послуги, від плати за користування домашнім телефоном (з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї). . Зазначені пільги зберігаються за дружиною (чоловіком), батьками померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, незалежно від часу їх смерті (з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї);

 

Згідно із Законом України «Про основні засади соціального захисту

ветеранів праці та інших громадян похилого віку»:

  Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (Герої Соціалістичної праці, Герої України та повні кавалери ордена Трудової Слави), звільняються від квартирної плати незалежно від форми власності житлового фонду, від оплати за комунальні послуги, від плати за користування домашнім телефоном (з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї).

   Зазначені пільги зберігаються за дружиною (чоловіком), які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, незалежно від часу їх смерті (з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї).

 

Згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни»:

 25% знижка для пільговика з оплати комунальних послуг (з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї); (пільга не поширюється на членів сімей) .

 

Згідно із Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»:

1 Пільги з оплати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання:

 100% знижка - жертвам нацистських переслідувань (ст. 6.2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"), та членам їх сімей;

 75% знижка - жертвам нацистських переслідувань (ст. 6.1 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"), та членам їх сімей;

 50% знижка: - жертвам нацистських переслідувань (ст. 6.3 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"), та членам їх сімей;

 - жертвам нацистських переслідувань (ст. 6.4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"), та членам їх сімей;

2. Пільги з оплати за послуги зв’язку в межах встановлених тарифів:

 50% знижка:

-  жертвам нацистських переслідувань (ст. 6.1 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань");

 - жертвам нацистських переслідувань (ст. 6.2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань");

 - жертвам нацистських переслідувань (ст. 6.3 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань");

 - жертвам нацистських переслідувань (ст. 6.4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань");

 

Згідно із Законом України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні»:

Реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами надається 50% знижка з оплати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання.

 

Згідно із Законом України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист»:

 Пільги з оплати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання та послуги зв’язку в межах встановлених тарифів:

50% знижка: - ветеранам військової служби;

 • вдовам (вдівцям) ветеранів військової служби;

 • ветеранам органів внутрішніх справ;

 • вдовам (вдівцям) ветеранів органів внутрішніх справ;

 • ветеранам державної пожежної охорони;

 • вдовам (вдівцям) ветеранів державної пожежної охорони;

 • ветеранам Державної служби спеціального зв’язку;

 • вдовам (вдівцям) ветеранів Державної служби спеціального зв’язку;

 • ветеранам служби цивільного захисту;

 • вдовам (вдівцям) ветеранів служби цивільного захисту;

 • ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби;

 • вдовам (вдівцям) ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби;

 • ветеранам податкової міліції;

 • вдовам (вдівцям) ветеранів податкової міліції.

 

Згідно із Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»:

   Пільги з оплати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання та послуги зв’язку в межах встановлених тарифів:

 50% знижка - звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби;

• батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби;

• дружинам (чоловікам) військовослужбовців, які пропали безвісти.

 

Згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

 Пільги з оплати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання та послуги зв’язку в межах встановлених тарифів:

 50% знижка - громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЄС 1 та 2 категорій;

 • дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою;

 • дітям-інвалідам, інвалідність яких встановлена у зв’язку із захворюванням, пов’язаним з Чорнобильською катастрофою.

 

Згідно з Законом України «Про охорону дитинства»:

 Пільги з оплати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання та послуги зв’язку в межах встановлених тарифів:

 50% знижка - багатодітним сім’ям (з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї)

 

ПІЛЬГИ ГОТІВКОЮ

  Управлінням здійснюється оплата готівкою пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу для пільговиків, які проживають у приватних будинках з пічним паленням.

   Для отримання пільг готівкою громадяни подають до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання такі документи:

* заяву;

* копію посвідчення, що дає право на пільги;

*довідку з місця проживання про те, що в будинку пічне опалення;

* копію паспорта (1, 2 та 11 сторінки);

* абонентську книжку на користування скрапленим газом;

* ідентифікаційний номер;

*номер рахунку в банківській установі (у разі отримання коштів через установу банку).